هر سازه ای بنا بر علاقه مالک نیاز به فضاهای خاص با توجه به متراژ آن دارد. به این کار در علم ساخت، طراحی داخلی گفته می شود. ویلاها از جمله سازه هایی هستند که این نیاز در آن ها بیشتر احساس می شود. با طراحی داخلی ویلا و مراحل انجام آن بیشتر آشنا می شویم.

صفر تا صد طراحی داخلی ویلا

از مهمترین نکاتی که در هر سازه ای باید رعایت شود نحوه طراحی داخلی آن است. استفاده از طراحان حرفه ای و با تجربه باعث می شود تا در یک فضا با متراژ معین بتوان تمام نیازهای ساکنان را برآورده نمود.هر طراحی سازه نیز بسته به چند عامل مهم شکل می گیرد.
از جمله مهمترین این عوامل می توان به ویژگی های فردی ساکنان و اقلیم منطقه ای اشاره نمود. در ساخت ویلا نیز توجه به طراحی داخلی ویلا بسیار مهم است.

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی کمک می کند تا روند زندگی در این فضا با راحتی و سهولت بیشتری همراه باشد و هر فضا در سازه با توجه به نقش و کاربرد آن در محل مناسبی در ویلا قرار گیرد.
به دلیل بزرگتر بودن فضای ویلا از سازه های مسکونی شهری این سازه ها نیاز به طراحان خبره و متخصصی دارد که مراحل طراحی داخلی ویلا را به خوبی مدیریت و به اجرا درآورد.

انتخاب سبک معماری ویلا

ساخت ویلا با چالش های زیادی همراه است و بیشتر افراد که شروع به ساخت این نوع بنا می نمایند در بیشتر موارد دچار سردرگمی در انتخاب می شوند.
استفاده از کارشناسان خبره و مطلع در این زمینه کمک می کند تا مالک بتواند به خوبی سبک ساخت بنا و سبک طراحی داخلی ویلا را انتخاب نماید.

بیشتر گروه های کاری که در این زمینه فعالیت می نمایند با ارائه طراحی های مختلف از سبک های متفاوت که در ساخت و طراحی داخلی هر سازه می توان از آن استفاده نمود نظر مالک ویلا را جلب و راه را برای انتخاب بهتر باز می نمایند.
ارائه نمونه کارهایی از هر نوع سبک که امروزه برای طراحی داخلی ویلاها مورد استفاده قرار می گیرد کمک زیادی در ساده شدن مسیر انتخاب مالک ویلا است.

سبک های انتخابی در طراحی های داخلی ویلاها

در طراحی داخلی سازه ها از سبک های مختلفی می توان جهت ایجاد جذابیت بصری استفاده نمود.
اما آنچه که در این سبک ها دارای اهمیت است توجه به متریال های مصرفی با توجه به نوع سبک انتخابی است.
بسته به نوع سبک می توان از المان ها و متریال هایی مختلفی در دکوراسیون و فضاسازی استفاده نمود.
از مهم ترین و شناخته شده ترین سبک هایی که در طراحی داخلی ویلاها مورد استفاده قرار می گیرد می توان به این سبک ها اشاره نمود.

انواع سبک های طراحی داخلی

سبک مدرن

در این سبک فضا بسیار روشن و ساده طراحی می شود. بیشتر خطوط نیز در این سبک کاملا واضح هستند. مشخصه بارز این سبک نیز رنگ های روشن و خنثی است. این سبک با فضای بیرونی ویلا ارتباط بسیار نزدیکی دارد.

سبک صنعتی

در این سبک نیز بیشتر از طرح های ناتمام و سازه های مشخص و خاص استفاده می شود.
سقف های نیز در آن با ارتفاع بیشتر ساخته شده اند.

سبک معاصر

در این سبک که طرفداران بسیاری دارد بدون توجه از المان های خاص می توان از هر نوع طراحی با توجه به تمایلات مالک استفاده نمود.
زیبایی خاص طراحی داخلی ویلا با این سبک در استفاده از متریال های به روز و بسیار جدید است.

سبک مینیمال

در این سبک طراحی داخلی ویلا از هیچ گونه طرح و دکوراسیون پیچیده ای استفاده نمی شود.
سادگی و استفاده از رنگ های روشن و اکثرا سفید از مهمترین شاخصه های این سبک است.
مبلمان و دکوراسیون نیز در این سبک بسیار ساده و با رنگ های روشن مورد استفاده واقع می شود.

سبک کلاسیک

این سبک در بسیاری از ویلاها دیده می شود. از مهم ترین ویژگی هایی که در طراحی داخلی ویلا با این سبک به چشم می خورد می توان به سقف های بسیار بلند با تزیینات سنتی اشاره نمود. رنگ ها نیز بسیار چشمگیر و مشخص هستند.
استفاده از مبلمان های بزرگ و سنگین به زیبایی بیشتر این سبک کمک می کند.

دکوراسیون ویلا

علاوه بر این سبک ها می توان از سبک های مختلف دیگری نیز برای طراحی داخلی ویلا استفاده نمود. اما اینکه ساکنان چه طراحی را انتخاب می نمایند کاملا بستگی به تمایلات شخصی و البته طراحی های حرفه ای و چشمگیر طراحان داخلی دارد.  

طراحی نقشه

برای ساخت هر سازه ای نیاز به تهیه یک نقشه است. تهیه نقشه کمک می کند تا هر سازه به صورت کاملا متناسب با نیازهای مالک و علاقه او ساخته شود.
علاوه بر آن در تهیه نقشه به مقدار هزینه های موجود که برای این کار در نظر گرفته شده است توجه می شود و اغلب ساخت و طراحی داخلی با در نظر گرفتن این مقدار هزینه ها انجام می شود و کمتر امکان ایجاد هزینه های اضافی وجود دارد.

تنها زمانی امکان ایجاد هزینه اضافی به وجود می آید که حوادثی ناخواسته در زمان ساخت و طراحی داخلی ویلا رخ دهد.
همچنین ایجاد تغییرات بر روی نقشه نیز قبل از ساخت سازه بدون هیچ گونه هزینه انجام می شود.
در صورتی که بعد از ساخت و عدم نیاز به فضاهای اضافی امکان بروز خسارت های هنگفت را برای مالک به همراه دارد.

توجه به متراژ ویلا

امروزه بیشتر ویلاها با متراژهای بزرگ ساخته می شوند. این بزرگی فضا کمک می کند تا دست طراح داخلی ویلا برای ساخت و تهیه نقشه باز باشد. استفاده از ایده های مبتکرانه و خلاقانه باعث زیبایی هر چه بیشتر این فضا می شود.
همچنین در فضاهای بزرگ می توان طرح های جذاب و متنوع با ظرافت های بیشتر خلق نمود که خود باعث خلق ویلایی با زیبایی بی نظیر می شود.

اصولی مهم درطراحی داخلی ویلا

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با ورود به یک سازه احساس راحتی و آرامش زیادی به شما دست می دهد.
این گونه سازه ها بیشتر به صورت کاملا مهندسی ساز ساخته و از افراد با تجربه و ماهر در زمینه طراحی داخلی آن ها سود برده شده است.

استفاده از خلاقیت در کنار متریال هایی طبیعی و ایجاد جذابیت های بصری در یک سازه باعث می شود تا ایجاد حس آرامش در این سازه ها بیشتر به چشم آید و افراد در آن احساس شادی و نشاط بیشتری را تجربه نمایند.
علاوه بر آن طراحی داخلی ویلا یا هر سازه دیگر باید بر اساس حس تعادل صورت گیرد.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

ایجاد حس تعادل در ویلاها  به سه صورت رسمی، غیر رسمی و شعاعی انجام می شود.
از دیگر اصول تاثیرگذار بر طراحی داخلی می توان به ریتم، هارمونی، تاکید و تناسب و قیاس اشاره نمود.

مشاوره و استعلام

برای مشاوره در زمنیه طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون میتوانید با مشاورین بهاران در تماس باشید.
همچنین میتوانید در زمینه دیگر خدمات ما از جمله طراحی دکوراسیون ویلا ، محوطه سازی ویلا و همچنین بازسازی ویلا ، از شرکت بهاران ویلا مشاوره دریافت نمایید.
درضمن میتوانید به سایت دیگر ما جهت بازسازی ساختمان ، مراجعه نمایید

طراحی داخلی ویلا

ویلا ها و خانه های بزرگ برای معمار و طراح داخلی ویلا واقعا الهام بخش است، تا تمام خلاقیت و الهام خود را برای نقاشی نقاشی هنری فوق العاده در ویلاها ، فضاهای باز و گسترده ، طبقه های متعدد ، چشم اندازهای زیبا و طراحی های فوق العاده ایجاد …