02177707040

طراحی ویلای چوبی

دلایل و مزایای طراحی ویلا به سبک چوبی

بیش تر مردم در اقسا نقاط جهان به داشتن خانه ای چوبی فکر می کنند و حتی یکی از رویاهای زیبای آن ها زندگی و گذراندن اوقات خود در این خانه ها است .
بیش ترین آمار ساخت خانه ها به شکل چوبی و مدرن به کشورهای آمریکا و اروپا تعلق دارد .
استفاده از متریال های چوبی در کشورهای نام برده نه تنها به دلیل زیبایی و حس صمیمیت و آرامش است بلکه مزایای فوق العاده ی دیگری دارد که ما در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم .
خصوصیات بسیار ارزشمندی که خانه های چوبی به خود اختصاص داده اند علاوه بر کشورهای اروپایی و آمریکا ، نظر مردم ایران را نیز به خود جلب کرده است .

آنچه میخوانید
نیاز به مشاوره دارید ؟

کلبه چوبی

به سازه هایی کلبه چوبی می گویند که متراژ آن ها تا 80 متر مربع باشد و از دیوارهایی کامل با سقف های بسته که از جنس چوب است نیز برخوردار باشد.
به سازه هایی که متراژ آن ها از 80 متر بیشتر باشد خانه چوبی گفته می شود.
قابل ذکر است که ممکن است اسکلت سازه با دیگر متریال ها تلفیق شود که انعطاف پذیری بسیار مفیدی به وجود می آید.

طراحی ویلای چوبی

اکو کمپ

به نوع ویژه ای از اقامتگاه های سنتی و بومی اکوکمپ می گویند.
معمولا اکوکمپ ها در منطقه ای خاص با چشم اندازهای زیبا قرار می گیرند که علاوه بر بومی بودن از قوانین طبیعت نیز پیروی می کنند.
در واقع بهتر است بگوییم که اکوکمپ ها اشکال گوناگونی دارند مانند خانه های گنبدی، کلبه های چوبی، خانه های سنتی و بومی و یا حتی اتاقک هایی که تزیینات ویژه دارند.
قرارگیری در مکان جذاب و طبیعت بکر، اداره اکوکمپ توسط اهالی و بومیان همان منطقه، پذیرایی از میهمانان مطابق با آیین و رسوم بومی به علاوه رعایت آداب و رسوم در طراحی اکوکمپ ها از ویژگی های اکوکمپ ها محسوب می شوند.

اکوکمپ ها، حضور در طبیعت به زیباترین و بهترین حالت ممکن به شمار می روند. اقامتگاه هایی هستند که هیچگونه آسیبی به طبیعت وارد نمی کنند و کمترین دی اکسید کربن را تولید می کنند.
به بیان دیگر اکوکمپ به هیچ عنوان بافت سنتی طبیعت و پوشش جانوری و گیاهی را نابود نمی کند.
همچنین پسماندها مدیریت و تفکیک می شوند و در منطقه و طبیعت رها نمی شوند.
قابل ذکر است که این اقامتگاه ها با توجه به محل قرار گیری شان در روستاها یا طبیعت با هم تفاوت های بسیار زیادی دارند و با سازه های چوبی نیز متفاوت هستند

طراحی ویلای چوبی

مزایای ساخت ویلا چوبی

سرعت بسیار بالا

سرعت در ساخت خانه پیش ساخته چوبی یکی از مهم ترین عوامل انتخاب این نوع سازه می باشد خوشبختانه مجموعه رایمون سازه به واسطه تجربه بالا و به کارگیری مهندسین مجرب و همچنین استفاده از آخرین متدهای اجرایی و روش های علمی در اجرای خانه چوبی می تواند خانه چوبی مورد نظر شما را با سرعتی حیرت انگیز و بسیار با کیفیت جهت بهره برداری طولانی مدت با کمترین نیاز به تعمیر و نگهداری آماده نماید .

خانه پیش ساخته چوبی در مقایسه با سازه های دیگر با سرعت بیشتری ساخته می شوند و در نتیجه باعث صرفه جویی در نیروی کار می شود. حتی در نامساعد بودن جو مانند برف و باران شدید کاربرد بسیاری دارد و بدون اینکه هیچگونه توقفی داشته باشد ادامه پیدا می کند.
اصلاح در حین و پس از فرایند ساخت در سازه های چوبی بسیار آسان تر از سازه های دیگر انجام می شود زیرا خانه های بتنی برای تغییر سازه ای که ساخته شده زمان بسیار زیادی نیازمند است و ممکن است مشکل آفرین و گران باشد.

طراحی ویلای چوبی

ایمنی در برابر زلزله

ساختار چوب به طور طبیعی به صورتیست که انرژی ارتعاش را به سرعت مستهلک کرده و اجازه نمیدهد که در راستای طولی پدیده تشدید اتفاق افتد و همینطور به دلیل وزن بسیار پایین این متریال نسبت به ساختمانهای فولادی و بتنی ( در حدود 20 تا 30 در صد ) نیروی زلزله بر آن بی تاثیر خواهد بود به همین خاطر یک سازه چوبی را می توان یک ساختمان کاملا ضد زلزله عنوان کرد البته این در صورتی است که طراحی سازه کاملا علمی و اصولی انجام پذیرد.

سلامتی

چوب یک ماده کاملا طبیعی است و هماهنگی بالایی با بدن انسان و همچنین محیط پیرامون خود دارد. چوب نه تنها برای انسان و محیط زیست مضر نیست بلکه حضور چوب در محیط اطراف خواص بسیاری در جهت رفع بیماری و کاهش استرس، تنظیم فشار خون، تامین رطوبت مورد نیاز بدن، فیلتراسیون هوای تنفسی، کاهش فعالیت سیستم سمپاتیک عصبی ( SNS ) و غیره را دارا می باشد .

و سایر ویژگی خانه های چوبی مانند عمر طولانی ، بهره وری انرژی ، زیبایی شناختی و قابلیت احداث در مناطق صعب العبور.

طراحی ویلای چوبی

هزینه طراحی ویلای چوبی

علاوه بر زیبایی ظاهری، سازه های چوبی از نظر قیمت نسبت به سایر سازه ها، مقرون به صرفه تر و استحکام بیشتری نیز دارند.
برای کسب اطلاعات از هزینه ساخت با کارشناسان بهاران تماس حاصل نمائید .

تیم حرفه ای بهاران آماده همراهی شما برای رسیدن به بهترین هاست .

مشاوره رایگان طراحی و بازسازی ویلا

اگر به دنبال طراحی و ساخت یک ویلا حرفه ای هستید یا سوالاتی در این زمینه دارید، با شماره 02177707040 تماس بگیرید.
ما به شوق و اشتیاق منتظر همکاری با شما هستیم. 

ثبت درخواست مشاوره

باز کردن چت
سلام
چگونه می توانم کمک کنم؟