02177707040
شرکت بهاران

شرکت فنی و مهندسی طرح و ایده بهاران با برخورداری از بهترین نیروهای متخصص جوان ، فعال و با سابقه در زمینه های طراحی ،محاسبات سازه ،اجرا وانواع فعالیت های مختلف ساختمانی در زمینه بازسازی و مقاوم سازی و زیباسازی ویلاهای قدیمی در تمامی نقاط شهرفعالیت دارد.

طراحی و بازسازی ویلا

طراحی و بازسازی ویلا را می توان یکی از بهترین انتخاب ها برای داشتن یک ویلای جدید و عالی با کمترین هزینه ممکن دانست، بسیاری از افراد به محل زندگی خود توجه کافی ندارند، در صورتی که محل زندگی هر فرد را می توان مهمترین مکان دانست که فرد بیشتر زمان خود را در آن سپری می کند.

محل زندگی یک فرد می تواند احساس های بسیار زیادی را مانند آرامش، استرس، شادی، غم و… را به فرد انتقال دهد، طراحی ویلا یکی از مهمترین نکات مورد نظر است که باید توسط متخصص های حرفه ای انجام شود،در این مقاله برای شما طراحی و بازسازی خانه های ویلایی را توضیح خواهیم داد تا نسبت به آن اطلاعات بیشتری داشته باشید.

بازسازی ویلا

بسیاری از افراد تصور دارند که طراحی و بازسازی ویلا زمانی مورد نیاز است که سن ویلا بسیار زیاد باشد و مدرن های جدید همخوانی نداشته باشد، خوب می توانم بگویم این نظریه تا حدودی صحت دارد اما به صورت دقیق تر بازسازی ویلا دقیقا نباید زمان فرسودگی ویلا انجام شود، زیرا هزینه بازسازی ویلا بسیار زیاد می شود و در برخی از مواقع حتی بازسازی نمی تواند پاسخگو ویلا باشد و باید تغییرات کلی در ساخت ویلا انجام شود تا بازسازی صورت بگیرد.

به صورت کلی زمانی که ویلا نمی تواند پاسخگوی نیاز های شما باشد، شما باید طراحی و بازسازی ویلا انجام دهید، برای مثال زمانی که تعداد اعضای خانواده شما افزایش پیدا می کند، مسلما ویلا نمی تواند پاسخگوی نیاز های جدید خانوادگی شما باید و شما نیاز به یک طراحی جدید برای ویلای خود دارید.

یا زمانی که شما از فضای ویلای خود خسته شده اید و از آن حس خوبی دریافت نمی کنید، می توانید با یک طراحی جدید برای فضای داخلی ویلای خود بازسازی کنید، به صورت کلی دو دلیل می تواند برای بازسازی و طراحی ویلا وجود داشته باشد.

1ــ بازسازی ویلا به دلیل فرسودگی ساختار ویلا مانند تاسیسات و مصالح ویلا

2 ــ بازسازی ویلا به دلیل عدم پاسخگویی ویلا در برابر نیاز های اعضای خانواده

چه بخش هایی از ویلا مورد طراحی و بازسازی قرار می گیرد

بسیاری از افراد نسبت به بازسازی ویلا تصور اشتباه دارند و تصور می کنند که بازسازی ویلا تنها مربوط به بخش های خاصی از یک ویلا است، در صورتی که شما می توانید از لوله کشی تا احداث مکان جدید در ویلا خود مانند استخر و فضاهای جدید را انجام دهید.

بازسازی ویلا شامل طیف گسترده ای از تغییرات است، اما به صورت کلی در زمان بازسازی شما باید قسمت هایی را بازسازی کنید که دچار فرسودگی هستند یا قصد تغییر در آنها را دارید.

برای مثال شما می توانید رمگ آمیزی ویلا خود را عوض کنید، تاسیسات مکانیکی را عوض کنید، برای فضای ویلای خود یک چیدمان جدید در نظر بگیرید، مکان های جدید مانند استخر را در ویلا خود احداث کنید.

طراحی و بازسازی ویلا به عنوان منبعی برای کسب درآمد

بسیاری از افراد از طراحی و بازسازی ویلا به عنوان منبعی برای کسب درآمد استفاده می کنند، برای مثال ویلاهای قدیمی را که از طراحی قدیمی و سن ساخت بالا برخوردار هستند را خریداری می کنند، سپس یک طراحی جدید برای فضای ویلا ایجاد می کنند و قیمت ویلا را بالا می برند و آن را به فروش می رسانند تا سود به دست آوردند.

به صورت کلی این روش یکی از بهترین روش های کسب درآمد حساب می شود، اما به صورت همزمان می تواند یکی از پر ریسک ترین شغل ها نیز باشد، برای مثال ممکن است شما یک ویلا را برای بازسازی خریداری کنید، اما هزینه ها و اتلاف انرژی از قیمت پایانی ویلا بالاتر باشد و شما سودی را کسب نکنید.

مراحل طراحی و بازسازی ویلا

در این قسمت برای شما عزیزان مراحل بازسازی ویلا را بیان می کنیم تا نسبت به قسمت هایی که درآنها بازسازی ویلا صورت می گیرد، آگاهی کامل داشته باشید.

1 ــ بازسازی و طراحی نمای ویلا

طراحی و بازسازی ویلا در اولین مرحله برای نمای ویلا انجام می شود، زیرا اولین چیزی در یک خانه مورد نظر است و دیده می شود مسلما نمای خانه است، ویلا ها بیشتر نمای بومی دارند، به همین دلیل متریال نما به صورت کلی در برخی از بازسازی ها دوباره طراحی می شود.

2 ــ دکوراسیون ویلا

مرحله بعدی در طراحی و بازسازی ویلا مسلما طراحی دکوراسیون ویلا است، بیشتر ویلا ها از طراحی ها و نوع بازسازی قدیمی استفاده می کنند، به همین دلیل دومین مرحله بازسازی به صورت کلی مربوط به احیای فضای داخلی است.

3 ــ بازسازی ساختار کلی و درونی ویلا

ویلا های قدیمی معمولا از ساختار قدیمی مانند لوله کشی های قدیمی استفاده می کنند، در مرحله سوم پس از اینکه نما و دکوراسیون بازسازی شده به صورت کلی انواع تاسیسات داخلی ویلا مانند لوله کشی ها، آبگرمکن، شوفاژ ها و… بازسازی می شود.

4 ــ ساخت و احداث مکان های جدید در ویلا

شما می توانید در ویلا خود مکان های جدید را احداث کنید برای مثال می توانید در ویلا خود سونا، جکوزی، استخر، اتاق های جدید، تراس و… احداث کنید تا یک ویلای بهتر با محیط مدرن تری داشته باشید.

عوامل تاثیر گذار در بازسازی ویلا های فرسوده

1 ــ قدمت ویلا

به صورت کلی به هر مقدار که قدمت ویلا کمتر باشد، طراحی و بازسازی ویلا راحت تر خواهد بود و شما هزینه کمتری را برای طراحی و بازسازی ویلا پرداخت خواهید کرد، اما به هر میزان که سن ویلا افزایش پیدا کند طراحی و بازسازی آن سخت تر می شود و شما نمی توانید به راحتی بنای ویلا را بازسازی کنید زیرا در قسمت های بسیار زیادی دچار فرسودگی شده است.

2 ــ نوع ساخت ویلا

مورد دوم تاثیر گذار در طراحی و بازسازی ویلا می توان نوع ساخت ویلا، سازه و تاسیسات ویلا دانست، توجه داشته باشید هنگامی که یک ویلا با سازه بنایی ساخته شده است به راحتی نمی توان دیوار های ویلا را تخریب کرد یا معماری داخلی ویلا را تغییر داد، مگر اینکه به صورت کلی طراحی و بازسازی ویلا با کمک شرکت ها و افراد با تجربه انجام شود.

3 ــ سبک معماری ویلا

سبک معماری ویلا در طراحی نما و دکوراسیون داخلی ویلا تاثیر بسیار زیادی دارد، شما می توانید سبک معماری یک ویلا را از مدرن تبدیل کلاسیک کنید یا سبک کلاسیک را تبدیل به مدرن کنید اما برای این کار باید زمان بسیار زیادی را ارائه کنید، در صورتی که به راحتی می توانید سبک مدرن را بازسازی کنید یا سبک کلاسیک را با طراحی جدید بازسازی کنید.

شما باید برای تغییر سبک معماری ویلا خود از سبک های گسترده زیبا شناسی استفاده کنید، تا یک طراحی جدید و مطابق با معیار های روز ارائه کنید.

4 ــ محوطه ویلا

محوطه ویلا را می توان یکی از مهمترین بخش های یک ویلا دانست، همانطور که می دانید تفاوت اصلی ویلا ها با خانه های مسکونی در محوطه و متراژ ویلا است، به همین دلیل شما در طراحی محوطه ویلا باید از اصول خاصی استفاده کنید که با طراحی معماری ویلا همخوانی داشته باشد و از نظر زیبا شناسی معماری ویلا و محوطه ویلا با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

محوطه سازی ویلا

آیا می توان ویلاهای کلنگی را بازسازی کرد؟

یکی از سوال های متداول درباره طراحی و بازسازی ویلا این است که ایا می توان ویلاهای کلنگی را بازسازی کرد یا خیر؟

خوب در پاسخ به این سوال می توانم بگویم برای بازسازی ویلاهای کلنگی، ویلا در ابتدا باید توسط کارشناس مورد ارزیابی قرار بگیرد، سپس اقدامات کلی برای بازسازی ویلا مشخص شود تا زیبا سازی ویلا با بازسازی مکان فرسوده و محوطه ویلا به صورت کامل همخوانی داشته باشد.